Головна » Статті » Публікації в пресі

ОБДІЛЕНІ ЗДОРОВ'ЯМ, АЛЕ БАГАТІ ТАЛАНТОМ
      У цих людей обмежені можливості, зате є талант, який і допомагає жити, годувати сім'ї. Чимало з них навчилися вправно володіти пензлем, різцем, виготовляють справжні шедеври з бісеру, лози, чудово вишивають. У цьому мали нагоду переконатися учасники аукціону, організованого головним управлінням праці і соціальних питань облдержадміністрації в музично-драматичному театрі напередодні свята Миколая.
   
     «Золоті руки, яскрава фантазія, великий талант»,— так відгукувалися учасники акції про художні роботи Валентини та Івана Міньковських з Нововолинська. У нелегкі дев'яності роки подружжя возило їх до Польщі, продавали там. Нині, каже Валентина, їздити туди нема потреби. Вази, кашпо, сувеніри пречудово розходяться й вдома. Виготовляють Міньковські художні вироби з відходів виробництва — шкіри, шпону. При громадській організації «Довіра», яку очолює, діє підприємство, де люди освоюють посильну для них роботу.

     На аукціоні Валентина Міньковська представила картину «Незнайомка», виготовлену у незвичайній для майстрині техніці — аплікації зі шкіри, та годинник у рамці з бамбука, декорований квітами. Загалом же було виставлено 139 робіт декоративно-прикладного мистецтва. Голова обласної ради Анатолій Грицюк і голова облдержадміністрації Микола Романюк подякували присутнім за участь в аукціоні, розуміння людей з обмеженими можливостями. Вони висловили упевненість, що ініціативу проведення аукціону переймуть інші міста, райони області. Представники влади взяли активну участь у торгах, придбали оригінальні вироби інвалідів.
        
       У доброчинну касу того дня надійшло понад 22 тисячі гривень. Чимало робіт було продано за значно вищу від стартової ціну. Скажімо, картина талановитого лучанина, інваліда зі слуху Віктора Швеця, недавнього випускника Київської художньої академії «Венеція», була оцінена у тисячу гривень. А в ході аукціону її вартість зросла до 2500 гривень. Ще одну картину юнака придбав голова облдержадміністрації Микола Романюк, котрий постійно підтримує Віктора, стежить за його професійним ростом.

ЕЛЕКТРОННЕ ВИДАННЯ №733 СУБОТА, 22 ГРУДНЯ 2007р.

Категорія: Публікації в пресі | Додав: volk (27.06.2011)
Переглядів: 373 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: