Головна » Статті » Публікації в пресі

ТАЛАНТ ШУКАЄ БЛАГОДІЙНИКА

Це був день Міньковських. День унікального подружжя з Нововолинська, у якому і чоловік, і дружина – інваліди першої групи. Їхню експозицію не проминув жоден учасник аукціону. Найцікавішу роботу – годинник з бамбукових паличок – у перші ж миті придбав відомий на Волині будівельник Віктор Чорнуха, заплативши майже удвічі більше за первісну ціну.

Корзинки і вази зі шпону від Міньковських розходилися як свіжі пиріжки. Найбільшу з ваз для прикраси власного дому придбав голова обласної ради Анатолій Грицюк. Також він вибрав і картину «Маттерхорн» художниці Лариси Назарук за півтисячі гривень.
Невеличка на зріст (завадила вирости вроджена хвороба) Валя Міньковська просто світилася радістю. Не тому, що продавалися вироби, а тому, що така вона сонячна душа.

У неї не ходять ноги, у чоловіка нога одна, проте це дивовижного оптимізму подружжя не лише народило і виховало двох здорових дітей, а й має приватний бізнес і дає роботу іншим. Шпон, котрий вони використовують, це насправді відходи з іншого виробництва. Проте з них руки інвалідів творять справжню красу. Валя каже, що могли б пропонувати і гарні меблі з лози. Проте для цього треба вкласти певні кошти, а їх нема. Про це вона говорила і на торішньому аукціоні. Говорила і тепер, бо «інвалід може бути корисним іншим людям і державі також».

Нещодавно Міньковських з їхніми роботами запрошували на зустріч інвалідів у Польщу. Івану там подарували легенькі та зручні милиці, яких в Україні не роблять. Торік на аналогічному аукціоні Валентина й Іван вторгували 700 гривень. Цього разу сума мала б бути незрівняно вища.
Проте це був день і Віті Швеця – талановитого волинського художника, студента Київської художньої академії, якого хвороба позбавила слуху. Одну з його картин – «Венецію» – придбав за рекордну ціну у 2 з половиною тисячі гривень представник агропромислової групи «Пан Курчак». У свій час путівку у життя цій талановитій дитині дав ПриватБанк, організувавши виставку робіт. Колишній керуючий цією банковою установою, а нині голова обласної держадміністрації Микола Романюк довго вибирав і вибрав одну з Вітиних робіт, заплативши 1000 гривень. Мама Віті каже, що синові дуже потрібні новий слуховий апарат і комп'ютер.
На аукціоні було представлено майже 140 робіт. І якщо одні з них не знаходили свого покупця (наприклад вишита сорочка за 700 гривень), то директор ТзОВ «Городище» Луцького району Анатолій Никонюк виклав 600 гривень за вишиту ікону святої Світлани у подарунок дочці. Продала свою роботу «Колесо життя» (техніка гарячий батик) художниця з Володимира-Волинського Ірина Надюкова, на ура пішли різьблені тарілки на мисливську тематику Івана Кечми. Втім одна з благодійниць оцінила не надто високої якості вироби з бісеру дівчинки-інваліда у 400 гривень, висловивши цим вчинком характер подібних аукціонів: допоможи чим можеш!

"ВІЧЕ"
Категорія: Публікації в пресі | Додав: volk (27.06.2011)
Переглядів: 546 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: